پیام تسلیت حضرت آیت‌الله امامی کاشانی تولیت معزز مدرسه‌عالی شهیدمطهری در پی درگذشت آیت‌الله سید محمدرضا حسینی ایازی

۲۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۳ اخبار مقام تولیت
تعداد بازدید:۴۱۷
پیام تسلیت حضرت آیت‌الله امامی کاشانی تولیت معزز مدرسه‌عالی شهید مطهری و امام جمعه موقت تهران در پی درگذشت آیت‌الله سید محمدرضا حسینی ایازی

آیت‌الله سید محمدرضا صدر حسینی ایازی، استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان و یکی از پر سابقه‌ترین و قدیمی‌ترین امام جماعت‌های حرم مطهر رضوی، شامگاه جمعه، ۲۰ اسفندماه، در سن ۸۰ سالگی درگذشت.

آیت‌الله سید محمدرضا ایازی در سال ۱۳۲۰ در روستای دهبار طرقبه استان خراسان رضوی متولد شد.  وی سال‌ها به تحصیل علوم دینی در حوزه‌های علمیه مشهد و نجف پرداخت. از استادان ایشان می‌توان به حضرت امام خمینی (ره)، آیت‌الله خویی، آیت‌الله حکیم، آیت‌الله میلانی، آیت‌الله شیخ هاشم قزوینی، آیت‌الله فلسفی، آیت‌الله میرزا جواد آقا تهرانی، آیت‌الله مروارید و آیت‌الله سیستانی اشاره کرد.

آیت‌الله سید محمدرضا حسینی ایازی فرزند مرحوم حجت‌الاسلام سید حیدر صدر بود که از دوران نوجوانی وارد حوزه علمیه مشهد شد. این استاد حوزه علمیه خراسان در طول حیات خود سال‌ها به تدریس دروس حوزوی و همچنین تفسیر و نهج‌البلاغه پرداخت و شاگردان زیادی را پرورش داد.

وی سال‌ها به عنوان امام جماعت در حرم مطهر رضوی در خدمت زائران و مجاوران آن امام همام بود و یکی از پرسابقه‌ترین و قدیمی‌ترین امام جماعت‌های حرم مطهر رضوی بود.

حضرت آیت‌الله امامی کاشانی (حفظ الله) تولیت معظم مدرسه‌عالی و دانشگاه شهید مطهری و امام‌جمعه موقت تهران طی پیامی در گذشت این عالم پارسا و مدرس گران‌مایه را تسلیت گفتند.

متن پیام حضرت آیت‌الله امامی کاشانی (مدظله‌العالی) به شرح زیر است:

 

بِسْمِ‌اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم

إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

اطلاع یافتم که عالم پارسا و مدرس گران‌مایه حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج سید محمدرضا حسینی ایازی به درگاه رحمت و مغفرت الهی بار یافتند موجب تأسف و تأثر گردید.

ایشان سال‌ها در مدرسه‌عالی شهید مطهری تدریس فقه داشتند و شاگردانی را تربیت نمودند.

جزاه ا... خیر الجزاء

این حادثه را به دوستان و شاگردان و بیت محترم ایشان تسلیت عرض می‌کنم و علّوِ مقام برای ایشان از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

محمد امامی کاشانی

21 اسفند‌ ۱۴۰۰  

کلید واژه ها: حضرت آیت‌الله امامی کاشانی مقام تولیت تولیت مدرسه‌عالی شهید مطهری پیام تسلیت